Mindfulness Temelli Profesyonel Koçluk

Mindfulness Temelli Profesyonel Koçluk

Koçluk, kişiye gelişim ve değişim yolculuğu sunan yöntemlerinden biridir. Koçluk hizmeti alan kişi, mevcut durumundan gerçek kimliğine doğru yolculuğuna başlar ve istediği noktaya kadar bunu sürdürür.

Temel gayemi, koçluk yaptığım kişiyi seçtiği yolda emin adımlarla ve kendi ritminde yol alması için cesaretlendirmek, birlikte çalıştığım kişiye ayna olmak, onu tarafsız ve yargısız dinleyerek içindekileri dışarı dökmesini ve kendini tanımasını desteklemek, hayatının her alanında güven, doyum ve güvenli bağlantılar yaşamasını ve mevcut potansiyelini ortaya çıkarmasını teşvik etmek şeklinde ifade edebilirim.

Bütün bu kolaylaştırıcılığı, mindfulness öğretisinin sunduğu ‘farkındalık’ ve ‘şefkat’ kaynaklarından rehberlik alarak yapıyorum. Tıpkı bir kuşun ancak iki kanatla uçabilmesi gibi, değişim-dönüşüm çalışmalarında kişinin hem farkındalık kanadına hem de anlayış-şefkat kanadına ihtiyacı bulunuyor. Birisi olmadığında uçmak, anlamak ve hafiflemek maalesef tam manasıyla gerçekleşmiyor.

Açıklıkla görmeye ve gördüklerini anlayışla kabul etmeye niyetli herkesi pozitif değişim yolculuğuna çıkmaya davet ediyor, yolda karşılaşmak ümidiyle diyorum.

İLETİŞİME GEÇ